Kaip sumažinti nuotrauką

Kaip sumažinti nuotraukas

Šiame amžiuje turbūt būtų sunku surasti žmogų nežinančio kas yra skaitmeninis fotoaparatas. Daugelis iš mūsų jį turime. Tiesa, fotoaparatų yra visokių, tačiau skaitmeniniai yra labiausiai paplitę mūsų buityje dėl savo pigumo ir praktiškumo. Jie yra pigūs, patogūs rankoje, modernaus dizaino, leidžia fotografuoti neribotą kiekį kartų.

-

Gamintojai nustato fotoaparatus taip, kad nuotraukų kokybė ir dydis būtų geriausiai pritaikyti jas spausdinti. Didesnės raiškos nuotraukose geriau matosi smulkios detalės ir atspalviai, bet dydis turi ir minusų. Tokios nuotraukos užima nuo 1 iki 2 megabaitų vietos ir tai yra per daug jas talpinant įvairiuose skelbimų tinklapiuose, bloguose ar svetainėse.

-

Geriausios nemokamos programos nuotraukų tvarkymui yra ImageResizerPowerToy, ImageResizer ir IrfanView. Pirmąja programa ypatingai paprasta naudotis. Parsisiųskite ją [ ImageResizerPowertoySetup.exe skirta Windows XP], arba [ImageResizerSetup.exe skirta Windows Vista, Windows 7 (http://imageresizer.codeplex.com/)] ir įdiekite į savo kompiuterį. Paspauskite dešinį pelės klavišą ant tos nuotraukos, kurią norite sumažinti. Atsidariusiame meniu pasirinkite „Resize Pictures“.
power-1.jpg -

Atsidarys naujas langelis, kuriame bereikės pasirinkti norimą dydį.

-

power-2.jpg

-

Rekomenduojama pasirinkti „Medium“, arba „Large“ dydžius. Paspaudus mygtuką „OK“ kataloge bus sukurtas failas – sumažinta nuotrauka.  Štai ir viskas. Jūs sumažinote!Antroji programa yra sudėtingesnė. Su IrfanView galima peržiūrėti įvairaus formato nuotraukas, jas sumažinti, padidinti, pakeisti formatą, žiūrėti skaidres ir t.t. Nepaisant funkcijų gausos, ji greitai pasileidžia, neapkrauna kompiuterio ir puikiai atlieka savo darbą.

-

IrfanView programą galite parsisiųsti iš čia - iview425_setup.exe.

Norėdami ne tik peržiūrėti nuotraukas, bet ir sumažinti jas, turite įdiegti priedus. Priedus parsisiųsite paspaudę čia - irfanview_plugins_425_setup.exe.

-

Nuotrauką sumažinti galima taip:

·        Atsidarykite nuotrauką su IrfanView;

·        Spauskite Ctrl+R, arba meniu punkte paspauskite „Image“, o tada „Resize/Resample“;

·        Atsidariusio lango dešinėje pusėje pasirinkite naują nuotraukos dydį – 800×600, 1024×768 arba kitokį ir spauskite „OK“;

·        Spauskite Ctrl+S, arba meniu punkte paspauskite „File“, o tada „Save as“;

·        Įrašykite pavadinimą ir pasirinkite failo tipą. Visada rekomenduojama rinktis JPG/JPEG formatą {žemiau parodytas vaizdas, kaip jį pasirinkti};

·        Spauskite įrašyti;

-   

nuotraukos-tipas.jpg

-

Štai ir viskas. Jūs sumažinote!

  

Nuotraukas labai patogu laikyti internete. Internete esančias nuotraukas galima peržiūrėti bet kada ir iš bet kurios pasaulio vietos.

Orbiteka.lt galite susikurti nuotraukų albumą ir jame laikyti savo nuotraukas.

 


© 2019 Kaip sumažinti nuotrauką       Susikurkite savo svetainę su www.Orbiteka.lt