http://www.orbiteka.lt/Kaip-sukurti-elektronini-pasta.html

Atsisiųsti pristatymą apie elektroninio pašto susikūrimą.


Kaip sukurti elektroninį paštą?


Elektroninį paštą XXIa pradžioje susikurti lengviau nei gauti naują mobiliojo telefono numerį. Taip yra, nes elektroninio pašto sukurimui nereikia eiti iki parduotuvės. Taip pat elektroninio pašto vardą visada galit pasirinkti laisva forma.

Telefono numeris turi skaičių seką, kurio pradžia rodo šalies kodą, operatoriaus kodą. Elektroninio pašto numeryje viskas atvirkščiai: pirmiausia jūsų kodas, poto operatoriaus ir galu gale šalies kodas. Jūsų kodas nuo operatoriaus kodo atskirtas ženklu @. Operatorius nuo šalies kodo atskirtas paskutiniuoju taškeliu.

Kaip atrodo elektroninio pašto sukūrimas. Pvz., jusu-vardas@orbiteka.lt išsišifruotja: jusu-vardas - tai elektroninio pašto sąvininkas; orbiteka - operatorius, o lt - tai Lietuvoje veikiantis operatorius.

Pirmiausia Jums reikia susigalvoti savo kodą: elektroninio pašto vardą. Vardas gali būti Jūsų vardas ir pavardė. Jie gali būti askirti taškeliu. Toks elektroninis paštas bus labai oficialus. Neoficialus elektroninis paštas gali būti pseudonimimas, slapyvardis arba pravardė.

Kuriant savo elektroninį paštą verta pagavoti apie jo tarimą. Jeigu reiks telefonu pasakyti savo elektroninį paštą, ar bus lengva tai padaryti? Juk štai pats telefono numeris yra iš skaičių ir kitiems labai lengva suprasti kokį skaičių sakote.

Pavyzdžiui sugalvojate savo slapyvardį „Ręžtis2010“. Skaičiai aiškūs, bet... geriausia, kad visos raidės būtų mažosios. Taip pat parašytas, įjungus anglišką klviatūra ir joje tik esančiais simboliais. Taigi turim: „reztis2010“. Visgi tokį elektroninį paštą vargu ar supras kitas žmogus: jam bus neaišku ar tai „restis2010“, ar tai „reztis2010“, o gal „retsis2010“. Geriausia apjungti 2 briebalsius į vieną: rezis2010, retis2010, resis2010 ir pan. Tokį labai lengvai kiti supras. Žinoma, reikės pabrėžti, jog „2010“ yra skaičiai.

Taigi turint keletą variantų savo elektroninio pašto vardų, belieka jį užregistruoti. Dažniausia problema su kuria susidursit tai ta, kad tokį vardą naudoja kažkas kitas. Tokiu atveju pravers turimi keli savo vardo variantai. Ir Jūs jau unikalus internetinėje erdvėje. Pašto registracija yra visur panaši tiek mail.yahoo.com, tiek www.gmail.com, tiek www.msn.com, tiek www.one.lt ar tiek kitur.

Mes trumpai aptarsim kaip tą padaryti su www.orbiteka.lt. Elektroninio pašto susikūrimas yra labai paprastas. Pirmiausia reikės susirasti puslapyje „Registruotis“. Tada užduodami klausimai. Juos atsakome.

Vienas klausimų yra, kokio nori vartotojo vardo. Čia vedame savo sugalvotą. Elektroninio pašto sistema pasakys, kad toks negalimas, jeigu yra užimtas. Bandome kitokius variantus, tol kol randame tinkamą.

Slaptažodį geriausia sugalvoti sudėtingą, bet tokį, kad atsimintumėte. Galima slaptažodyje pavartoti skirtingų kalbų žodžius su skaičiais. Tada bus lengva atsiminti ir bukos žodynais pagrįstos sistemos negalės jo nulaužti. Bus saugu kaip banke :)

Jūs jau turite elektroninį paštą jusu-vardas@orbiteka.lt . Kiekvieną kartą norėdami prisijungti, Jums užtenka nueiti į www.orbiteka.lt ir suvesti savo elektroninio pašto vardą ir turimą slaptažodį.

Elektroniniu paštu (kitaip dar vadinamu E-mail, laiškais) galite bendrauti su draugais, pažįstamais. Visiškai nesvarbu kuriame pasaulio kampelyje jie gyvena. Tai greičiausių ir patogiausių būdų palaikyti bendravimą, skirtingai nuo paprasto pašto. Beto skirtingai nuo telefono, elektroninis paštas leidžia nemokamai bendrauti tarp skirtingų operatorių.

Ir tai dar ne viskas! Jeigu Jūs norite nusiųsti draugui savo nuotrauką, galite paprasčiausiai prisegti jį prie rašomo laiško. Kaip tai padaryti? Paspaudus: „Laiškai“ ir „Rašyti“, apačioje puslapio yra „Prikabinti“. Pasbaudžiame „Browse“ ir surandame savo nuotrauką kopiuteryje. Tada spaudžiame „Pridėti“ ir štai mūsu nuotrauka paruošta nusiuntimui.

Tokiu būdu galim nusiųsti bet kokį savo dokumentą.

Būtina žinoti, kad ateinantys į laiškai kartu su savimi gali atsiūsti virusą į kompiuterį. Kaip juos atpažinti? Jeigu rašo ne Jūsų pažįstamas, jeigu neprašėte naujienų laiškais – tai greičiausiai pašto šiukšlės. Jos stengiasi įsiūlyti visokias paslaugas, prašo paleisti programas ar persiųsti jį patį Jūsų draugams. Geriausia ignoruoti tokį turinį. Beto, atminkite, kad persiunčiant laišką, reikia pasiteirauti draugo ar jis nori tokios informacijos.

---
Jūs galite patalpinti šią informaciją nemokamai į savo blogą, svetainę ar internetinį dienoraštį bei portalą, bet TIKTAI nukopijavęs be pakeitimų. Taip pat privalote įdėti autorinių teisių tekstą:

„Copyright (C) 2010, www.orbiteka.lt. Visos teisės saugomos. Leidžiama šią informaciją perspausdinti savo svetainėje be pakeitimų, jeigu įdedamas šis autorystės teisių tekstas su veikiančia internetine nuoroda.“Naudinga inforamacija apie laiškų (el.pašto) susikūrimą:
Kaip susikurti elektroninį paštą
Gmail laiškai
KAIP SUSIKURTI ELEKTRONINĮ PAŠTĄ?
Registruoti naują el.pašto dėžutę
Kaip sukurti el. pašto dėžutę?